CS 1.6 Online – cs-online.club – czy warto w przeglądarce?

Kilka dni temu na polskiej i międzynarodowej scenie zrobił się niemały szał na nowego Counter-Strike’a 1.6 bez instalacji, dostępnego w przeglądarce. Zyskuje on podobno sporą popularność, zachęca możliwością szybkiego uruchomienia i grania. W tym artykule przyjrzymy mu się z bliska i zobaczymy czy warto grać bez instalacji!

Różnice

Jeśli interesuje Cię tylko skondensowane podsumowanie czy warto – zobacz poniższe punkty:

  • Cs 1.6 online to tylko imitacja. Chodzi na silniku Xash3d, nie na oryginalnym GoldSrc. O ile mapy i modele są podobne, o tyle ogólne odczucie gry zupełnie inne! Oprócz postaci i dźwięków gramy praktycznie w inną grę. Inne menu, inny sklep, inne komunikaty.
  • Serwery są dostarczane przez stronę. Nie ma możliwości dowolnego ich modyfikowania, wgrywania pluginów, amxmodx’a itp. Mamy kilka predefiniowanych modów (zazwyczaj wynikających po prostu z zestawu map) i tyle. Możemy zapomnieć o CS:GO modach, COD modach, dziwnych ulepszeniach. Zabraknie też muzyczek na koniec rundy, alternatywnych dźwięków. Wszystko będzie jałowe jak w „czystym 1.6”.
  • Pomimo tego że gra się rzeczywiście przez przeglądarkę, trzeba pobrać kilkadziesiąt MB modeli, co trwa prawie tyle samo co pobranie przenośnego csa bez instalacji na pendrive
  • Graczy jest jednak dość mało. Nadal w godzinach szczytu widzimy koło 2000 graczy na całym świecie. Dodam że grając w klasyczną instalowaną wersję, zobaczymy ponad 2x więcej widzimy każdego wieczoru w samej Polsce!
  • W wielu miejscach gracze skarżą się że gra jednak laguje, a poruszanie się myszką działa zupełnie inaczej niż w oryginale. Podobno są to ograniczenia technologiczne, których nie uda się łatwo przeskoczyć.
  • Brak polskiej społeczności. Strona, jak widać, jest przetłumaczona automatycznie, są liczne błędy. Na czacie w grze tylko kilka osób. Polskich serwerów brak, trzeba wybrać Rosję albo Niemcy.
  • Jeśli więc chcesz zagrać w dobrego polskiego zmodyfikowanego lub oryginalnego cs 1.6, warto sprawdzić pobieranie poniżej!
Pobierz Instalator Counter Strike 1.6 v43 2020!

CS 1.6 online, dostępny na stronie cs-online.club to z pewnością nowość i ciekawostka na rynku. Prawdopodobnie fajnie nada się do pięciominutowej rundy w pracy, czy szkole, ale każdy kto planuje przypomnieć sobie uroki prawdziwego Counter Strike’a 1.6 szybko wróci do pełnej instalowanej wersji. A pełną instalowaną wersję można pobrać wyżej na naszej stronie!

Powolny czas ładowania

Gracze często skarżą się na powolne ładowanie treści. Często zdarza sie też, że strona zacina się po załadowaniu zawartości i nie udaje się dołączyć do rozgrywki. Na poniższym zrzucie ekranu można też zauważyć, że interfejs znacząco różni się od prawdziwego csa. Nadesłał Jacek.

Płatne dodatki

W cs online jest sporo płatnych dodatków które trzeba zakupić za realne pieniądze. Zupełnie inaczej niż ma to miejsce w klasycznej wersji 1.6, gdzie większość skinów zdobywa się za punkty zdobywane za wykonywanie zadań. Nadesłał „Vasyl1”

Opinie użytkowników

A Wy co sądzicie? Zostawcie komentarz, albo podeślijcie zrzut ekranu z Waszymi za/przeciw cs’a 1.6 online.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *